LİSEDE HAYAT

YGS-LYS sınavlarına öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır?

Soru :

YGS-LYS sınavlarına öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır?

Uzman Cevabı:

YGS hazırlığı 9.sınıftan konuları iyi öğrenerek başlanmalıdır, 9 ve 10 da iyi öğrenilen konular ve öğrenilen test çözme becerisi sayesinde öğrencilerin 11 ve 12.sınıfta yükleri daha az olacaktır. 
Aynı zamanda üniversiteye giriş puanında ağırlıklı not ortalamasının önemi büyüktür yani öğrencilerin 4 yıl boyunca aldıkları karne notları onların sınav sonucunu doğrudan etkileyecektir. 
11.sınıfa gelindiği zaman ise öğrenciler hem LYS odaklı hem YGS odaklı çalışmaları gereken bir döneme girerler. Doğa okulları olarak bizler 11. ve 12.sınıfta öğrencilerimize müfredat konuları haricinde YGS derslerini de tekrar vermekteyiz, aynı zamanda cumartesi YGS kursları ve hafta içi etütler vasıtasıyla o yıl sınava girecekmiş gibi hazırlanmalarını sağlıyoruz. Bu sayede 9 ve 10.sınıfı tekrar etme olanaklarına sahip oluyorlar.
YGS-LYS hazırlığında konuları iyi öğrenmek haricinde öğrenilen konuları testlerde yüksek performans olarak göstermek gerekir. Bu noktada öğrencilerin sık sık YGS LYS denemelerine girmeleri, sınav stratejisi kazanmaları, zaman yönetimi yapabilmeleri gerekir. 

Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz sorularınız mı var?
Sorun bize uzmanlarımız size özel cevaplasınlar...

Aylık canlı yayın listesi hazırlanıyor.

Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz sorularınız,
konu veya portal hakkında önerileriniz mi var?

“Önerim Var” butonuna tıklayarak bizimle paylaşabilirsiniz...

Copyright 2014 Doğa Okulları / Teknoloji ve İçerik Yönetimi Alternatif Medya